Jovetić i Falcao strijelci u pobjedi Monaca, veliki preokret novog prvoligaša Nimesa (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 3min | sub. 11.08.18. | 21:58

Odigrana je većina utakmica prvog kola francuske Ligue 1.

Nogometaši Monaca startalo si u novu sezonu sigurnom pobjedom u francuskom prvenstvu.

Nakon poraza u Superkupu od PSG-a, vratili su se na pobjednički kolosijekm a u gostima su pobiejdili Nantes rezultatom 1-3.

Na prvi poogdak se trebalo čekati preko sat vremena, točnije u 69. minuti poveo je klub iz Kneževine preko Ronya Lopesa.

<div style="width: 100%; height: 0px; position: relative; padding-bottom: 56.250%;"><iframe src="https://streamable.com/s/5ocqz/rgldfl" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width: 100%; height: 100%; position: absolute;"></iframe></div>

Na 0-2 povisio je Stevan Jovetić u 80. minuti nakon odličnog izbjegavanja zaleđa.

<div style="width: 100%; height: 0px; position: relative; padding-bottom: 56.250%;"><iframe src="https://streamable.com/s/gcngq/xtyctf" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width: 100%; height: 100%; position: absolute;"></iframe></div>

Samo tri minute trebale su monegaškom klubu za povećanje vodstva na 0-3 i osiguranje pobjede. Strijelac je nakon jednostavne i efikasne akcije bio Radamel Falcao.

<div style="width: 100%; height: 0px; position: relative; padding-bottom: 56.250%;"><iframe src="https://streamable.com/s/08986/mgmpvp" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width: 100%; height: 100%; position: absolute;"></iframe></div>

Počasni pogodak za domaće zabio je Sala u sudačkoj nadoknadi.

<div style="width: 100%; height: 0px; position: relative; padding-bottom: 56.250%;"><iframe src="https://streamable.com/s/yr42w/xjadia" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width: 100%; height: 100%; position: absolute;"></iframe></div>

Nogometaši Rennesa, koji je lani završio na petom mjestu ljestvice, porazom su otvorili novu sezonu. Na svom terenu svladao  ih je Lille 3-1, iako su gosti poveli u 43. minuti pogotkom Greniera.

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="en"><p lang="fr" dir="ltr"><a href="https://twitter.com/hashtag/LOSCSRFC?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#LOSCSRFC</a> - Le but de Clément Grenier qui ouvre le score pour Rennes face au LOSC : <a href="https://t.co/Rk56FpP0fu">pic.twitter.com/Rk56FpP0fu</a></p>&mdash; La Causerie de L1 Vidéos (@CDL1Videos) <a href="https://twitter.com/CDL1Videos/status/1028353684743315462?ref_src=twsrc%5Etfw">August 11, 2018</a></blockquote>

Samo dvije minute kasnije vodstvo Rennesa anulirao je Mothiba, da bi u nastavku Pepe (54') i Bamba (68') donijeli pobjedu Lilleu.

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="en"><p lang="fr" dir="ltr"><a href="https://twitter.com/hashtag/LOSCSRFC?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#LOSCSRFC</a> - Le but de Lebo Mothiba qui égalise pour le LOSC : <a href="https://t.co/2TbHaFT2HD">pic.twitter.com/2TbHaFT2HD</a></p>&mdash; La Causerie de L1 Vidéos (@CDL1Videos) <a href="https://twitter.com/CDL1Videos/status/1028355698676121600?ref_src=twsrc%5Etfw">August 11, 2018</a></blockquote>

Za razliku od Rennesa, Nice je upisala poraz, ali na svom terenu. Jedini gol na utakmici postigao je Doumbia za pobjedu Reimsa.

Najefikasnija utakmica dana bila je između Angersa i Nimesa, a novopečeni prvoligaš je u gostima svladao Angers rezultatom 3-4, nakon što je bio u zaostatku od dva pogotka.

Poveli su gostujući nogometaši u 4. minuti pogotkom Thiouba, a potom je domaći Angers preko Capelle (33'), Fulginija 851') i Traorea (55') došao do 3-1 i činilo se da je pitanje pobjednika riješeno.

Ipak, Nimes u periodu od jedanaest minuta zabija tri pogotka. Dva puta je pogađao Depres (77', 88'), a jednom Ripart (85'). Domaćima nije pomogla ni činjenica da su gostojući igrači ostali s desetoricom u polju nakon crvenog kartona Miguela u 79. minuti.

Od ostalih utakmica, Saint-Ettiene je na svom terenu bio bolji od Guingampa 2-1, a Dijon je šokirao Montpellier u sudačkoj nadoknadi i odnio kući tri boda nakon pobjede 1-2.

Ligue 1, 1. kolo, rezultati

Nantes – Monaco 1:3 (Lopes 69', Jovetić 80', Falcao 83'/ Sala 90+2')
Angers – Nimes 3:4 (Capelle 33', Fulgini 51', Traore 55'/ Thioub 4', Depres 77', 88' Ripart 85')
Lille – Rennes 3:1 (Mothiba 45', Pepe 54', Bamba 68'/ Grenier 43')
Montpellier – Dijon 1:2 (Tavars 51', Coulibaly 90+1'/ Mendes 5')
Nice – Reims 0:1 (Doumbia 2')
Saint-Etienne – Guingamp 2:1 (Khazri 45', Diony 80'/ Thuram 56')

Ligue 1Stevan JovetićRadamel FalcaoMonacoLilleAngersRennesMontpellierDijonSaint EtienneGuingampNiceReimsNantes