Hrvatski okršaj u Belgiji – Mitrović i Letica slavili u derbiju (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 26.08.18. | 16:25

Veliki derbi između Club Bruggea i Anderlechta.

Peto kolo belgijske Jupiler lige, donijelo je najveći derbi belgijskog nogometa u kojem su se sastali branitelj naslova Club Brugge i Anderlecht.

Domaćin iz Bruggea slavio rezultatom 2-1, a za opbjedničku momčad – na čijoj klupi sjedi Ivan Leko – cijelu utakmicu odigrali su hrvatski igrači, stoper Matej Mitrović te vratar Karlo Letica. S druge strane, za poražene su cijelu utakmicu odigrali Ivan Santini i Antonio Milić.

Poveo je klub hrvatskog trenera već u 3. minuti utakmice nakon ubacivanja Hansa Vanakena iz kornera, kada je najviši u skoku bio Emmanuel Denis.

Navijači Anderlechta čekali su na izjednačenje malo više od 15 minuta, kada je Knowledge Musona, nakon propuštanja lopte Santinija u šesnaestercu domaćih, zabio za 1-1. Iako su mnoge, nogometno specijalizirane, internetske stranice pripisali hrvatskom napadaču asistenciju, pitanje je hoće li to učiniti i službeno vodstvo belgijske lige.

Pobjedu Clubu iz Bruggea donio je asistent kod prvog gola, Vanaken u 43. minuti na asistenciju Ruuda Vormera.

Club BruggeAnderlechtIvan SantiniAntonio MilićIvan LekoKarlo LeticaMatej Mitrović