Div sa Šalate plasirao se u četvrtfinale Tata Opena

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 02.01.19. | 15:01

Među osam mora igrati protiv starog znalca.

Najviši hrvatski tenisač apsolvirao je Donskoja za sat i 13 minuta, a u četvrtfinalu igrat će protiv Ernestsa Gulbisa koji je također u dva seta pobijedio drugog nositelja Chunga.

Prvi set Karlović je prelomio pri rezultatu 1:1 dobivši servis Donskoja na jedinu break loptu u prvom setu. U durgom je bilo nešto više uzbuđenja. Već u prvom gemu Karlović je mogao uzeti servis svom suparniku, ali Rus se izvukao. Potom je isto ponovio pri rezultatu 2:2, ali u, pokazat će se, odlučujućem gemu nije bio dovoljno koncentriran. Div sa Šalate na 30:30 dobio je poen te izborio i realizirao break loptu za 5:6. Posljednji gem dobio je prilično uvjerljivo i apsolvirao Donskoja u dva seta.

Karlović i Gulbis susreli su se dosad triput na Touru, a Latvijac ima stopostotan učinak, slavio je 2010. na turniru u Delray Beachu 2:0 u setovima, potom 2015. u Beču istim rezultatom, a prije tri godine u Rimu izgubio je prvi set i potom dobio sljedeća dva.

(foto: Action Images)