Barca unijela kaos u Sociedad: Zubikarai dao pobjedu Almeriji

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 21.09.14. | 15:05

Odlaskom čileanskog vratara Claudija Brava u redove Barcelone, ekipa iz San Sebastiana muku muči s vratarskom pozicijom.

Kraljevi iz Sociedada upisali su i drugi prvenstveni poraz i to na domaćem terenu od Almerije. Panika je postala redoviti gost Sociedadovog šesnaesterca, a dva čupanja protiv Celte i Reala nisu se mogla ponoviti i treći put. Podsjetimo, Sociedad se čupao oba puta iz rezultatskog zaostatka od 0:2, s tim da je protiv Celte stigao do izjednačenja, a protiv Reala je čak uspio i preokrenuti rezultat na 4:2 u svoju korist.

Ključnom se pokazala greška domaćeg golmana Zubikaraija, koji je u 30. minuti 'zaplivao' i promašio loptu prilikom boksanja. Ona je nakon toga pogodila u lice stopera de La Bellu koji postiže autogol za gostujuće vodstvo.

Novi problemi za domaću ekipu stižu u 51. minuti kada nakon udarca iz kuta Zubikarai ponovno pokazuje nesigurnost, a cjelokupnu situaciju odlično koristi Dos Santos za drugi pogodak Almerije.

Gosti su si zamalo zakomplicirali život kada je 11 minuta prije kraja susreta zbog drugog žutog kartona isključen stoper Dubarbier, a šest minuta nakon toga Castro uspijeva smanjiti na 1:2. Sociedad je umalo ponovio situaciju iz prethodne dvije utakmice kada je u pretposljednjoj minuti Ruben Pardo imao priliku za izjednačenje, ali pogodak je zaustavila prečka!

PRIMERA, 4. KOLO

Petak
Elche – Eibar 0:2 (Garcia 3', Albentosa 42')

Subota
Deportivo – Real Madrid 2:8 (Medunjanin 51', Toche 84/Ronaldo 29, 41' i 78', Rodriguez 36', Bale 66' i 74', Hernandez 88' i 90+2')
18:00 Athletic Bilbao – Granada 0:1 (Cordoba 39’)
20:00 Atletico Madrid – Celta 2:2 (Miranda 31’, Godin 41’/Hernandez 19’,Nolito 53’)
22:00 Espanyol – Malaga 2:2 (Caicedo 16’, Stuani 88’/Camacho 53’, Duda 90’+3)

Nedjelja
12:00 Real Sociedad – Almeria 1:2 (Castro 85’/de La Bella 30’-ag, Dos Santos 51’)
17:00 Villareal – Rayo Vallecano
19:00 Cordoba – Sevilla
21:00 Levante – Barcelona