Sjajan derbi na Maksimiru: Slavlje Dinama, Hajduk pao na 4. mjesto

Vrijeme Čitanja: 4min | ned. 26.05.19. | 20:40

Dinamo i Hajduk igraju derbi za kraj sezone.

DINAMO - HAJDUK 3:1

98' Kraj utakmice.

97' Odličan udarac iz daljine Mije Caktaša, ali Livaković izvrsno brani.

91' Odlično puca Oršić, ali vratar gostiju Posavec je siguran.

90' Igrati će se 8 minuta sudačke nadoknade

90' Izlazi Olmo, ulazi Gojak. Je li ovo bio posljednji put da smo gledali Olma u Dinamovom dresu?

88' Poslijednjih 15-ak minuta puno je zanimljivija situacija s trbina nego s terena maksimirskog stadiona. Glasno navijanje obaju skupina navijača je puno bolje nego nogomet kojeg sada gledamo

84' Ubacio je Nijemac na lijevom boku Hajduka, Jairo pucao glavom, ali lopta od bloka odlazi u korner za Hajduk.

80' Izlazi Hajrović, ulazi Andrić kod Dinama

76' Novi prekid utakmice, ovoga puta radi bakljade Bad Blue Boysa.

75' Promjena kod Dinama. Izlazi dvostruki strijelac Mario Gavranović, ulazi Šunjić

68' GOOOOOOOOOOOOOOOL Tek što je ušao Tudor šalje odličnu prizemnu i okomitu loptu kroz samo srce Dinamove obrane. Caktaš se oslobodio svojih čuvara, utčao u prazan prostor pa rutinski poentirao pored Livakovića. Ovim pogotkom Caktaš je postao najbolji strijelac HNL-a.

67' Službeni broj posjetitelja na utakmici je 15433

66' Gavranović se oslobodio svog čuvara, okomito sa lijeve strane ušao u gostujući 16-erac i veoma dobro pucao, ali Posavec brani.

65' Nova zamjena gostiju. Izlazi Svatok, ulazi Tudor.

60' Prekid utakmice radi velike bakljade gostujućih navijača

56' GOOOOOOOOOOOOL Nevjerojatna situcija na Maksimiru. Isti tandem Ademi-Gavranović doveo je Dinamo do novog povećanja vodstva ali je pomoćni sudac poništio pogodak. Nakon konzultacije sa ostalim sucima utakmice Bebek je promijenio njegovu odluku te je pogodak na kraju ipak priznat. Dojam je kako je Bebek, usprkos brojnim protestima Hajdukove klupe, donio ispravnu odluku.

48' GOOOOOOOOOOOL Nespretnu reakciju obrane Hajduka iskorištava Gavranović koji zabija sa 5 metara za povećanje vodstva Modrih. Asistirao mu je kapetan Arijan Ademi

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45+1' Gotovo je prvo poluvrijeme, iskrene čestitke svim akterima na izvrsnoj predstavi. Dinamo vodi golom Hajrovića, no pravo je čudo da je to jedini pogodak u prvih 45 minuta

45' Lukav pokušaj Hajrovića iz slobodnog udarca, ali Posavec krajnjim naporom izbacuje u korner

44' Potpuno nepotrebno Svatok igra rukom i zasluženo dobiva javnu opomenu

40' Malo su se momčadi smirile, što i nije pretjerano čudno jer je tempo u prvih pola sata bio na visokoj razini.

32' Nejašmić dobro puca s 20-ak metara, Livaković na mjestu

31' Kakva šansa za Jaira. Fomitschow je prizemno udacio, na drugoj stativi je uklizao Jairo, ali lopta je otišla pored lijeve vratnice.

30' Gledamo vrhunsku utakmicu, šanse sijevaju na obje strane i samo zahvaljujući izvrsno raspoloženim golmanima vidjeli smo tek jedan gol.

27' Kakva kontra Dinama, Gavranović s poda servira zicer Hajroviću, ali Posavec drži Splićane iznad vode.

25' Odlična šansa za Caktaša. Na lijevoj strani ga je izbacio Hamza, ali njegov udarac brani Livaković

20' GOOOOOOOL!! Izet Hajrović dovodi prvaka Hrvatske u vodstvo! Stojanović je centrirao prema Gavranoviću, Posavec je to odbio, a onda borja Lopez tragikomično loše reagira, praktički servira loptu Ademiju koji je nesebično dodao Hajroviću, a on takve šanse ne propušta.

19' Velika šansa za Gyurcsa. Lijepo se riješio Dilavera, izbio sam pred Livakovića, ali reprezentativni golman odlično brani

16' Evo i prvog žutog kartona, 'krivac' je Hamza

9' Nakon prekida Stanko Jurić prijeti glavom, malo pored gola, skoro su gosti poveli

7' Bombetina Hajrovića s 20 metara, Posavec fantastičnom paradom brani

3' Prvi udarac na utakmici, pokušao je Gavranović glavom, ali van okvira

1' Počela je utakmica, na tribinama je oko 15 tisuća gledatelja

Najveći hrvatsku derbi igra se na Maksimiru od 19 sati, a treneri Bjelica i Oreščanin odabrali su ove početne postave.

Utakmicu sudi Ivan Bebek.

DINAMO: Livaković - Stojanović, Theophile, Dilaver, Leovac - Ademi - Hajrović, Moro, Olmo, Oršić - Gavranović

HAJDUK: Posavec - Ismajli, Svatok, Lopez, Fomitschow - Jurić, Nejašmić, Hamza - Caktaš - Gyurcso, Jairo

Ranije objavljeno:

Od 19 sati na Maksimiru nas očekuje jedan od posljednja tri dvoboja Prve HNL za ovu sezonu. Dinamo dočekuje Hajduk u rezultatski nebitnoj utakmici za prvake, ali jasno je da dolazak Hajduka još uvijek predstavlja poseban motiv, iako se Splićani već godinama malo toga pitaju kada se dijele karte za sami vrh ljestvice.

Nenad Bjelica imao je taj luksuz miksati svoju momčad kroz sezonu, odnosno u domaćim utakmicama odmarati udarne igle, koje je koristio u Europi, a zadnju utakmicu u ovoj natjecateljskoj godini odigrat će s nominalno najjačih raspoloživih jedanaest s čak tri izmjene u odnosu na utakmicu finala kupa protiv Rijeke. Danas očekujemo da će na teren poslati najjaču momčad, uz iznimku napadača. Naime, Petkovića bi trebao zamijeniti Gavranović kojem je Hajduk omiljena mušterija.

Hajdukov trener Siniša Oreščanin treba barem bod iz ove utakmice kako bi na koncu sezone završio treći te izbjegao prvo pretkolo kvalifikacija za Europa ligu, a najveći problem predstavljalo mu je pronaći rješenje na bokovima u zadnjoj liniji radi ozljeda Domagoja Bradarića i Josipa Juranovića. Mnogi su očekivali kako će dati priliku Franu Tudoru i Andreu Fomitschowu, kojima bi ovo mogla biti zadnja utakmica u bijelom dresu, no čini se kako će bekove popuniti Borja Lopez i Stanko Jurić. Ostatak momčadi trebao bi biti uglavnom standardan, predvođen sjajnim Caktašem i Jairom.