Hajduk u drugom pretkolu na Latvijce?

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 11.07.19. | 20:17

Ventspils razbio Teutu u prvoj utakmici.

Hajduk, ako se ne dogodi neko čudo, u drugom pretkolu Europske lige će igrati protiv boljeg iz dvomeča Ventspilsa i Teute. No, ako je suditi po prvom susretu, protivnik Splićanima će biti Ventspils.

Naime, u prvom susretu Latvijci su na domaćem terenu pobijedili Teutu rezultatom 3:0 i tako jednom nogom izborili dvoboje protiv Hajduka.

Ventspils je poveo već u 5. minuti preko Sergiychuka i sve je izgledalo da će ovo biti jednosmjerna utakmica. No, albanski predstavnik se nakon gola konsolidirao i bio potpuno ravnopravan protivnik. Međutim, kad se činilo da će Teuta s ovog gostovanja otići s relativno dobrim rezultatom, u završnici su primili još dva gola, iz jedina dva gola koja su pogodila okvir gola i maksimalno se udaljili od slijedećeg kola. Na 2:0 u 78. minuti povisio je Ulimbasevs, a za konačnih 3:0 u 88. minuti strijelac je bio Aiyegun.

Napomenimo da je CSKA Sofija jučerašnjom pobjedom 4:0 protiv Titograda najvjerojatnije izborila dvoboje protiv Osijeka.