Tijek utakmice Portugal - Maroko (1:0)

Vrijeme Čitanja: 3min | sri. 20.06.18. | 15:49

Tekstualni prijenos utakmice Portugal - Maroko.

90' Kraj! Portugal je upisao pobjedu!

90+' Opet prijeti Maroko, pucao je Benatia, ali malo preko gola.

90' Igrat će se još pet minuta sudačke nadoknade!

90' Pepe je spasio Portugal, imao je Maroko veliku, veliku priliku!

85' Ronaldo propustio realizirati slobodnjak na samih 16 metara, mogao je biti već na pet golova.

78' Benatia opet prijeti glavom, ali opet ide pored gola. Maroko prijeti i prijeti, ali bez konstantne opasnosti.

68' Opasna prilika, pucao je Ziyech iz slobodnjaka iz blziine, ali nije bilo blizu.

61' Maroko opet prijeti, pucao je iz blizine sjajno Benatia, no nije pogodio okvir gola.

57' Kakva obrana Rui Patricija, skinuo je čisti zicer Belhandi koji je sjajno pucao glavom.

51' Pucao je iz sjajne pozicije Ronaldo na povratnoj lopti, ali nije sjela i otišla je nebu pod oblake.

46' Počelo je drugo poluvrijeme!

45' Gotovo je prvo poluvrijeme!

45' Sjajna šansa za Maroko, pucao je Belhanda, ali otišlo je pokraj gola.

40' Velika šansa za Guedesa koju mu je napravio Cristiano Ronaldo, no mladi igrač je promašio iz blizine i ostale 1:0.

35' Utakmica se malo smirila što se tiče intenziteta, Maroko je opasan, ali Portugal drži sve pod kontrolom u ovim trenucima.

19' Dirar je pokušao iz blizine, ali nije uspio zabiti, Maroko trenutno opasno pritišće.

18' Dobra šansa za Maroko, ali Ziyach je iz dobre prilike pogodio blok!

9' Još jedna šansa za Ronalda, pucao je pokraj stative, Maroko je preživio, ostaje 1:0.

5' Goooooool! Ronaldo je već zabio nakon kornera. Odlično je natrčao na loptu i glavom zakucao pod gredu. Četvrti gol za njega na Mundijalu!

2' Prvi prijeti Maroko, pucao je glavom Boutaib, ali preko gola.

1' Krenula je utakmica!

0' Igrači se zagrijavaju.

*                                 *                                 *                                  *                                  *

Pred nama je prva utakmica drugog kola u skupini B Svjetskog prvenstva između Portugala i Maroka. Marokanci su nakon dosta prilika poraženi protiv tvrdog Irana i trenutno su bez boda, a Portugal i Španjolci su podijelili bodove u ludom remiju sa šest golova.

Portugalu je danas pobjeda vrlo važna, a očekujemo i da Cristiano Ronaldo bude silno motiviran u utrci za najboljeg strijelca Svjetskog prvenstva. U prvom kolu je zabio tri pogotka Španjolcima, a mogao bi i dana puno slabijem Maroku.

POSTAVE:

PORTUGAL: Patricio – Soares, Pepe, Fonte, Guerreiro – Mario, Moutinho, Carvalho, Silva – Guedes – Ronaldo

MAROKO: Munir – Dirar, Benatia, da Costa, Hakimi, Boussoufa, El Ahmadi, Amrabat, belhanda, Ziyech, Boutaib

Portugal danas kreće sa Joaoom Marijem u prvoj postavi umjesto Fernendesa, dok je Maroko za razliku od utakmice s Iranom stavio četvoricu u zadnju liniju sa dva zadnja vezna ispred njih i primjetan je defenzivniji pristup što je potpuno očekivano s obzirom na snagu prvaka Europe.